Domowy ogród

domowy ogródek

Domowy ogród nazywany jest własnym rajem. To miejsce gdzie możemy wsłuchać się w ciszę lub delikatnie płynącą wodę z urządzonego oczka wodnego. Zieleń, spokój, prywatna przestrzeń bez obcych osób. W dzisiejszym świecie, gdzie każde miejsce jest przepełnione, własny przydomowy ogród jest prawdziwym luksusem. 

Aranżacja 

Projektując przydomowy ogród zwróć uwagę na parę istotnych kwestii. Przy doborze roślin ozdobnych, krzewów lub drzew pomyśl o zapewnieniu cienia w słoneczny dzień. Jeśli pozbędziesz się wszelkich wysokich drzew i krzewów zniknie jakiekolwiek zacienienie Twojego ogrodu. Postawienie stołu ogrodowego z parasolem nie ochroni od słońca w tak dużym stopniu jak gałęzie rozłożystych drzew.

Symbioza 

Dobierając rośliny do swojego przydomowego ogrodu zapytaj sprzedawcę lub poczytaj specjalistyczną literaturę na temat symbiozy roślin. Doborowe towarzystwo pozwoli na szybki i zdrowy wzrost Twoich roślin. 

Nawodnienie 

Urządzenie i aranżacja ogrodu to dopiero początek twojej ogrodniczej przygody. Musisz pomyśleć o odpowiednim nawodnieniu. Jeśli pracujesz większość dnia lub co gorsza czasami nie wracasz kilka dni do domu zadbaj o swoje rośliny, krzewy i drzewa poprzez zainstalowanie automatycznego systemu nawadniania. Zasuszone i zaniedbane rośliny ciężko jest odbudować.

Relaks 

Oprócz aranżacji natury w przydomowym ogrodzie nie może zabraknąć wygodnych mebli ogrodowych czy altany gdzie z rozkoszą właściciele domu zażywają popołudniowego relaksu. Wybór jest ogromny, wszystko zależy jednie od upodobań i preferencji właścicieli.