Bakterie do szamba Biofos

biofos bakterie do szamba

Produkt taki jak bakterie do szamba Biofos to żel zamknięty w butelce o pojemności pół litra. Produkt stworzony został z myślą o szambach i przydomowych oczyszczalni ścieków. Preparaty z tej rodziny służą raczej do czyszczenia odpływów, czyli rozpuszczają różnego typu zanieczyszczenia pochodzenia biologicznego i dodatkowo pozbywają się tych nieprzyjemnych zapachów. Użycie preparatu – wskazane na opakowaniu – najlepiej zaprezentować na konkretnym przykładzie. Zakładając, że mamy rodzinę składającą się z tych czterech lub pięciu osób, czyli tę zaliczaną do typowych. W takich przypadkach dawkowanie zgodne z instrukcją daje najlepsze efekty i co istotne nieprzyjemne zapachy się nie pojawiają.

Przewaga preparatu biologicznego

Bakterie do szamba Biofos to preparat biologiczny, który jest tym dostatecznie skutecznym. Mowa tu konkretnie o tym, że preparat podlega biodegradacji i dlatego jest to jedna z lepszych opcji. Jeżeli chodzi o kwestię finansową, to cena jest jak najbardziej optymalna i przystępna. Jednorazowo używa się niewiele produktu, a jego działanie jest zaskakujące. Jeśli chodzi o żel to jest to ta nakrętka od butelki, a do takowej wchodzi około 20 do 50 mililitrów preparatu bakteryjnego. Tyle w zupełności wystarczy, aby osiągnąć maksymalne, a co za tym idzie – zaskakujące działanie. 

Preparat w proszku

Bakterie do szamba Biofos to także preparat w proszku, który raz na tydzień wsypuje się bezpośrednio do szamba za pomocą specjalnej miary. Nie ma w tym zastosowaniu nic trudnego i co istotne, regularne stosowanie wpływa na to, jak czujemy się w okolicy własnego domu. Nie jest tajemnicą, że szambo niejednokrotnie może wydzielać nieprzyjemne zapachy, które niekiedy skutecznie utrudniają wykonywanie podstawowych czynności na własnej posesji, jak np. koszenie trawnika czy spędzanie czasu z rodziną na świeżym powietrzu.

Polecamy również:

Rzecz jasna istnieją też preparaty chemiczne – jednak one również dzielą się na te w płynie, w żelu i w proszku. Produkty te są łatwe w użyciu, choć trudno je nazwać wybitnie przyjaznymi dla środowiska naturalnego. Natomiast bakterie do szamba Biofos mają nieposzlakowaną opinie i co istotne, po ich zastosowaniu można najzwyczajniej zapomnieć o niebezpiecznych i chemicznych substancjach ulatniających się ze zbiornika. Zwykle używa się jej raczej w mieście, czyli tam gdzie tego typu preparat trafiają do oczyszczalni ścieków, a co najważniejsze nie zaszkodzą właścicielom posesji w sposób bezpośredni.

Nie ulega wątpliwości, że utrzymanie szamba w czystości to kwestia bardzo indywidualna. Dobór produktów zależy przede wszystkim od oczekiwań użytkowników, a także preferencji dotyczących konsystencji czy formy produktu. Bakterie do szamba Biofos należy stosować zgodnie z zaleceniami i wskazówkami producenta, które widnieją na opakowaniu. Wówczas użytkownicy mogą mieć pewność, że produkty wykażą maksymalne działanie.